Let' be Eco in Polis

LET´S BE ECO in Polis! Buďme eko v meste! S ALD Automotive Slovakia.


Hybridná Toyota C - HR a mestský skladací bicykel Kenzel Ecopolis

 

Jazdi EKO, bikuj V MESTE


Viete, že nemusíte vlastniť auto, a predsa sa na ňom môžete denne voziť? Že prispieť k čistejšiemu ovzdušiu, neznamená byť závislí od MHD? Myslíte na zadné vrátka a záleží vám na životnom prostredí? Tak vymeňte diesel za hybridný pohon. A neseďte len za volantom, ale šliapnite do pedálov aj v meste.

A že súčasne sa dá ušetriť čas pri hľadaní parkovacieho miesta a urobiť niečo aj pre svoje telo? Znie to ako sci-fi? Vďaka automobilu na hybridný pohon sa pohodlne priblížite do mesta, necháte ho na odstavnom parkovisku a z kufra vyberiete bicykel.

Ideálny spôsob prepravy pre toho, kto ku kancelárskej stoličke nedostal aj parkovacie miesto alebo sa potrebuje premiestniť rýchlo. Jednoducho bicykel zložíte a pohodlne sa presuniete do „office“. Mestská skladačka sa zmestí aj do malého výťahu a ani v kancelárii nezaberie veľa miesta. Opriete ju o stenu, kde počká, kým si vy urobíte svoju prácu. S touto revolučnou eko myšlienkou prišlo ALD Automotive Slovakia, ktoré ponúka auto s hybridným pohonom na operatívny lízing pre súkromné osoby. A k tomu mestský skladací bicykel v hodnote 479 eur do kufra. Slovensko sa tak vďaka ALD Automotive, ktoré patrí k štyrom najväčším hráčom na slovenskom trhu operatívneho lízingu, môže pridať k Belgicku, kde sa nápad už úspešne ujal.

 
Country manažér ALD Automotive Slovakia Daniel Tomaško s bicyklom Kenzel Ecopolis customizovaným pre ALD Automotive

      
 
Nie ste na veci, ale na zážitky?    

Je operatívny lízing pre vás? Áno, ak auto chcete používať, no nechcete sa oň starať, prípadne nemáte hotovosť na jeho kúpu. Ušetríte si starosti aj pri poistení, servise a prípadnej havárii. A tiež vtedy, ak chcete mať každé 2-3 roky nové auto, no netúžite po starostiach s následným predajom. Auto totiž už dávno nie je symbol slobody, tým sa pre dnešných mladých ľudí stala mobilita. Keď sa pred dvadsiatimi rokmi pýtali vysokoškolákov v Amerike a Japonsku na priority a hodnoty, auto bolo na siedmom mieste. Dnes je o desať priečok nižšie. Majitelia už bežne nemajú k svojim tátošom emocionálny vzťah ako v minulosti, pre väčšinu Európanov je to vec, ktorá ich premiestni z bodu A do bodu B a v lete ho vymenia za lietadlo alebo za vlak. Nie je výhodné ani ako investícia, pretože už po roku stráca štvrtinu svojej hodnoty a môže byť ťažké ho na trhu s ojazdenými autami uspokojivo speňažiť. „A dnes si ho môžete zaobstarať podobným spôsobom ako svoj mobilný telefón,“ vysvetľuje country manažér ALD Automotive Slovakia Daniel Tomaško. „Vyberiete si model, platíte dohodnutú dobu „paušál“, a keď vám vyprší zmluva, vymeníte ho za nový model. Na tomto princípe funguje aj operatívny lízing pre súkromné osoby.“
Prenájom auta sa stal populárnejším než kúpa napríklad v krajinách Beneluxu, kde sa prenajíma až 60% aut, ale operatívny lízing zažíva boom aj o niečo bližšie k našim hraniciam, u našich susedov v Čechách. 

 

        
 

 


S ALD Automotive si môžete na 48 mesiacov vybrať jedno z ekologických vozidiel značky Toyota s hybridným pohonom a s automatickou prevodovkou:

 

Toyotu C-HR 1,8 CHR, e-CVT, FWD, Active Hybrid v metalitickej farbe s mesačným nájmom 379 EUR s DPH.

 


alebo

 

 

Toyotu Auris HB 1,8 Hybrid, e-CVT Active v metalíze s paketom TREND s mesačným nájmom 360 EUR s DPH.

 

 

 

Bonus: mestský skladací bicykel ALD Kenzel Ecopolis s 8 rýchlostným prehadzovačom, hliníkovým rámom, plným vybavením na jazdu po pozemných komunikáciách v hodnote 479 EUR bez DPH

Čo je v jednej splátke:

  • povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie
  • diaľničná známka pre SR
  • asistenčná služba v rámci EÚ s 5 dní náhradného vozidla GRÁTIS na každú udalosť v prípade neplánovanej nepojazdnosti
  • poplatky: za prihlásenie vozidla a registračná daň, údržbu a servisné náklady
  • 4 zimné pneumatiky, sezónne prezutie a uskladnenie

Nájomné obsahuje fixné úročenie počas celého obdobia. ALD Automotive Slovakia, s. r. o., si vyhradzuje právo individuálne upraviť ponuku financovania pri zmene vstupných parametrov. Splátky sú kalkulované na obdobie nájmu 48 mesiacov a celkové najazdenie 48 000 km. Obrázky vozidiel sú ilustračné. Ponuka platí do 31. 12. 2017.

V prípade záujmu o viac informácii kontaktujte:

Dominik LATÁK
+421 907 754 023
Dominik.LATAK@aldautomotive.com


Buďme eko v meste!

Mnoho miest v Európe zápasí s dopravnými zápchami v rannej alebo poobednej špičke, s nedostatkom parkovacích miest a so smogom, v ktorom sa najmä v letných horúčavách stáva vzduch nedýchateľný. Čas, keď rastie počet parkovacích miest a autom sa dostanete až do centra sa v európskych metropolách neúprosne kráti. Vyspelé mestá ako Viedeň rušia parkovacie miesta a budujú záchytné parkoviská na okraji a jazdné pruhy pre cyklistov. Konvenčný pohon vytláčajú na periférie – a tak napríklad Paríž, ktorá bojuje so smogom, sa chystá zakázať vstup autám s dieslovým pohonom. V Nemecku sa do centra nedostanú autá bez emisnej plakety. V Nórsku sa politici snažia pretlačiť zákon, ktorý by už o dva roky zakazoval vstup do centra všetkým súkromným autám. Hybridný pohon sa stáva zdravšou alternatívou. Ku krajinám s najvyšším počtom elektromobilov, ale aj s cyklo-kultúrou patria severské krajiny či Holandsko. A tak v Kodani nie je nič výnimočné, ak stretnete úradníčku v kostýme a v topánkach na vysokom opätku ako si to šinie na bicykli rušnými mestskými ulicami do práce. „Takýto obraz by už čoskoro mohol byť vidieť častejšie napríklad v Bratislave alebo v Košiciach. Čím viac cyklistov bude aj v našich uliciach, tým väčší tlak bude na mestá, ktoré sa budú chcieť vydať „zelenou“ cestou,“ myslí si za ALD Automotive Daniel Tomaško.


Navyše bicyklovanie do práce a z práce má aj ďalšie vedľajšie účinky. Osem hodín sedíte za počítačom a potom sadnete rovno do auta? S bicyklom v kufri sa začnete pravidelne hýbať, čo sa pozitívne odrazí aj na vašom zdraví. A kým dvojkolesový tátoš vás ráno na ceste zabaví a rozpumpuje vaše srdce, jazdenie na ekologickom hybridnom automobile môže byť prospešné pre zdravie všetkých v meste. No a operatívny lízing? Jeho pozitívny vplyv pocíti vaša nezávislosť. Jediné, na čo musíte myslieť, je jedna splátka mesačne. Nakoniec vo vyspelých krajinách Európy je in byť mobilný, a nie vlastniť majetok, ktorý každý deň stráca na hodnote.

Skladací bicykel do kufra sa hodí aj vtedy, ak nemáte miesto na uskladnenie biku v byte alebo ste už horko-ťažko našli parkovacie miesto a potrebujete len rýchlo „vybehnúť“.

Mestský skladací bicykel Kenzel Ecopolis

Najrýchlejší spôsob dopravy po meste? Bicykel. Táto šikulka od slovenského výrobcu Kenzel má prehadzovač s 8 rýchlosťami, takže vás dostane v Bratislave aj na Slavín. Je šikovný a mrštne sa s ním dostanete aj na obrubník. Má pohodlné sedenie, ktoré bude vyhovovať pánom v obleku, aj dámam v sukniach. Nosič unesie batožinu s 25 kg. Váži 13 kg, je teda robustnejší, ale ľahko ho poskladáte a zmestí sa aj do malého výťahu alebo do kufra auta. 

 

ALD Automotive patrí v segmente operatívneho lízingu osobných a úžitkových vozidiel k štyrom najväčším hráčom na slovenskom trhu.

Zavolajte nám
+421 2 68 29 88 00